PleneryLIAS

PLENERY RYSUNKU oraz TECHNIK DESIGNERSKICH

Jako jedyni w Polsce oferujemy naszym kursantom tak bogatą ofertę prestiżowych wyjazdów plenerowych w kraju i za granicą. W tym roku będziemy już organizować 25 oraz 26 plener zagraniczny od czasu powstania naszej placówki. Tego typu wyjazdy nie tylko pozwalają zdecydowanie podnieść umiejętności rysunkowe i wzmocnić warsztat, ale również dają możliwość poznania szeroko pojętej kultury.

Bezpośredni kontakt z architekturą oraz sztuką europejską stanowi skuteczny bodziec do tworzenia bogatych formalnie oraz treściowo rysunków. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w naszych plenerach wakacyjnych i jesiennych 🙂

Na przestrzeni 18 lat działalności Instytutu Architektury nasza młodzież zwiedziła i narysowała miejsca w całej niemal Europie. Przełomowy był rok 2009 w którym to zorganizowaliśmy spektakularny 10-dniowy wyjazd do Chin (Pekin + Szanghaj).

Pragniemy też zaznaczyć, że dysponujemy nowym, nowoczesnym i komfortowym autokarem mogącym zabrać na pokład 62 osoby. Pozwala nam to zapewnić Państwu bardzo wygodne warunki oraz bezpieczeństwo podróży. Podczas każdego organizowanego przez nas pleneru zapewniamy noclegi w doskonałych hotelach, opiekę pilota, opiekę prowadzących zajęcia rysunku (dwóch profesorów uczelni wyższych oraz dwóch asystentów), wyżywienie oraz ubezpieczenie NNW i KL.

Każdy wyjazd poprzedzamy 7 lub 14 dniowym zgrupowaniem rysunkowym przygotowującym do pleneru (35 lub 70 godzin zegarowych rysunku).

Każdy nasz Plener to fantastyczna okazja do podszlifowania warsztatu rysunkowego oraz poznania świata. Jest wskazany przede wszystkim dla osób początkujących, ponieważ podczas takich wyjazdów można zrobić bardzo duże postępy w nauce – polecamy 🙂